• Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
כדור הארץ מול הירח

בראשית2

בראשית2 הינה החללית הישראלית השניה, אשר פיתוחה יצא לדרך בדצמבר 2020  ע״י עמותת SpaceIL.  בראשית2 הינה אחות לחללית בראשית1, אשר שוגרה לירח ב 22 לפברואר 2019 והגיעה ליעדה ב 4לאפריל 2019.

הגדרת המשימה לבראשית2

 • משימתה של בראשית2, אשר מעלה משמעותית את סף הקושי, נבנתה לאחר תחקור ולמידה מעמיקים של פרויקט בראשית1 על כלל רבדיו.

 • החללית תהיה מורכבת ממערך של 3 חלליות:

  • חללית מקפת (אורביט) שתקיף את הירח מספר שנים ותשמש לביצוע ניסויים מדעיים ועשיה חינוכית מול בני נוער בישראל וברחבי העולם.

  • שתי חלליות שיבצעו נחיתות בשני אתרים שונים על הירח.

 • בימים אלה פועל צוות בראשות מנכ"ל העמותה ובשילוב מומחי תוכן על מנת להעמיק את הגדרת המשימה.

מטרות 

 • עמותת SpaceIL הינה עמותה ללא כוונות רווח הפועלת מאז שנת 2011 לקידום החינוך והמחקר המדעי-הטכנולוגי בישראל, באמצעות ביצוע מיזמים פורצי דרך בחלל העמוק.  תוכנית בראשית2 נועדה לאתגר טכנולוגית וליצור השראה ברמה הלאומית, הנוגעת בתלמידים של היום והמדענים והמהנדסים של מחר.​

 • פרויקט בראשית2 מהווה הזדמנות היסטורית לפריצת דרך טכנולוגית, מדעית וחינוכית בדגש על הדור הצעיר: המדענים, המהנדסים והחולמים הבאים.

 • מסע לאומי- המסע לחלל אומנם החל ביוזמה פרטית של עמותת SpaceIL אולם אנו מקווים כי בדומה לבראשית1 למסע של בראשית2 יהיו שותפים כל אזרחי ישראל.

 • שיתופי פעולה בינלאומיים- לראשונה הובלה ישראלית של משימה רב לאומית בחלל. לפרויקט בראשית2 נוסף מימד רב לאומי שיאפשר למדינות נוספות גישה לחלל העמוק באמצעות חזון בראשית.

שילוב ניסויים מדעיים במשימת בראשית2 

במסגרת משימת בראשית2 ישולבו מספר ניסויים מדעיים חשובים. קול קורא להצעת ניסויים פורסם לאחרונה, והצעות ממשיכות להתקבל. הרעיונות ייבחנו על ידי צוות מקצועי אשר יחליט אילו מהניסויים יבוצעו במסגרת בראשית2.

חללית בראשת 2 ו-2 מחתות - אילוסטרציה

תרומה

כדור

SpaceIL היא עמותה ישראלית ללא כוונת רווח, אשר שלחה את בראשית 1, החללית הישראלית הראשונה לירח, וכעת עובדת על משימת בראשית 2. 

עדכונים וחדשות

כדור
בראשית2

התוכנות של חברת Siemens Digital Industries Software משמשות בימים אלה את עמותת SpaceIL לטובת עמידה

בחרנו בפורטפוליו של תוכנות ושירותים Xcelerator של Siemens Digital Industries Software כבסיס לתוכנית דיגיטלית הנדסית עבור משימת בראשית2. הצוות המקצועי של העמותה כבר החל שימוש בתוכנת Simcenter™ 3D ובאמצעותה ניתן יהיה לבצע אנליזות בנוגע להיבטים התרמיים של החללית בתנאי חלל. בימים אלה עורכים בדיקות שונות על מנת לקבל ממצאים על בסיסם ניתן יהיה לטייב את תכן החללית כך שתעמוד בתנאי החלל הקיצוניים. תוכנת Simcenter™ Amesim™ תאפשר ל- SpaceIL לדמות מערכת פיזיקלית רב-תחומית ולחזות את ביצועיה. תוכנת Capital™ תאפשר את תכנון הצמות של הנחתות, ותוכנת Polarion™ REQUIREMENTS™ תשמש לניהול דרישות התוכנית. על מנת לצלוח את המשימות השאפתניות בסביבה כל כך מאתגרת, היה צורך בבחירת פלטפורמה נכונה שתאפשר לבצע סימולציות ותתמוך בתכנון בניית החללית לפני השקעה באבטיפוס וברכישות רכיבים. SpaceIL בחרה ב-Siemens Xcelerator מכיוון שניתן להשתמש בו כדי ליצור סימולציה דיגיטלית של החללית. שימוש בטכנולוגיית ה- Twin digital תוכל לעזור לדמות, לחזות ולייעל את התכנון והייצור לפני השקעה באבטיפוס ורכישת רכיבים. משימת ״בראשית2״ מתוכננת לשבור מספר שיאים בהיסטוריית החלל העולמית ביניהם: נחיתה כפולה על הירח במשימה אחת; נחיתה בצד הרחוק של הירח (עד היום רק סין הצליחה לנחות שם); בנוסף, חללית האם מתוכננת למשימה ארוכת טווח של מספר שנים ותהווה פלטפורמה לפעילות חינוכית מדעית בארץ ובעולם, באמצעות חיבור מרחוק, אשר יאפשר לתלמידים ממדינות שונות להשתתף במחקר מדעי בחלל העמוק. לדברי בועז בודניק, מנהל הפעילות העסקית של סימנס תוכנה בישראל: "אנו נרגשים לעזור לעמותת SpaceIL במשימתה החדשה לירח. בתעשייה הזו, אתה מקבל רק הזדמנות אחת לעשות את זה נכון בפעם הראשונה. באמצעות טכנולוגיית ה-Digital Twin שלנו, סימנס Xcelerator תאפשר לעמותת SpaceIL להשיג את המטרה השאפתנית שלה", עוד הוסיף: "שיתוף הפעולה לא רק יסייע ל-SpaceIL להשיג את מטרתה להיות הארגון הראשון שנוחת משני צדי הירח, אלא הוא יעזור להבטיח את מעמדה של ישראל כמדינה הרביעית שניסתה לנחות על הירח. גאים להיות חלק מכך". לדברי שמעון שריד, מנכ"ל SpaceIL: "אנו נרגשים להשתמש ביכולות המתקדמות של סימנס ולעבוד יחד עם סל הכלים שיסייעו לנו לצלוח את משימת בראשית2". חברת Siemens Digital Industries Software מובילה לשינוי המאפשר ארגון דיגיטלי שבו הנדסה, ייצור ועיצוב אלקטרוניקה מביאים את המחר. הפורטפוליו של Xcelerator עוזר לחברות, מקטנות ועד גדולות, ליצור ולמנף תיאומים דיגיטליים המספקים תובנות חדשות, הזדמנויות ורמות אוטומציה כדי להניע חדשנות ולהשיג יתרון תחרותי. למידע נוסף אודות מוצרים ושירותים של Siemens Digital Industries Software

בראשית2

מתקדמים בתחום ההנדסי של פרויקט בראשית2 !

לאחרונה חתמנו על חוזה עם החברה הישראלית מרחובות מריס-טק שמפתחת ומייצרת טכנולוגיות ומוצרים זעירים ודלי הספק לשידור וידאו, אודיו וטלמטריה.לרכישת פיתוח טכנולוגי שיוטמע בחללית בראשית2. מריס-טק תספק לנו פיתוח טכנולוגי "Jupiter-Space"שיוטמע בבראשית2. הטכנולוגיה מיועדת לניהול תפעול המצלמות,לאחסון ודחיסת התמונות ובנוסף הפעלת מספר אלגוריתמי משימה. טכנולוגיה אחרת של חברת מריס-טק : Neptune-Space, כבר שולבה בהצלחה בחללית בראשית1.

בראשית2

תוכנית חדשה של קרן פרסול וSpaceIL להעצמה נשית בחלל

קרן פרסול בשיתוף עמותת SpaceIL יוצאים בפרויקט משותף להעצמת נשים בתחום החלל, במסגרתו יוענקו מלגות בהיקף של כ-מיליון וחצי ש"ח למהנדסות, ובעלות תארים מתקדמים למחקר בתחום החלל. בנוסף, רות פרסול וקרן פרסול מצטרפים לשדרת התורמים המכובדים למסעה של החללית בראשית2 לירח בשנת 2024 עם מענק של כ-2 מיליון ₪ קרן פרסול ועמותת SpaceIL הודיעו היום (ג') במסגרת כנס החלל של סוכנות החלל הישראלית המתקיים בשיתוף קרן רמון וסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטת תל אביב, על תוכנית משותפת “Parasol Foundation Women in SpaceIL” להעצמה נשית בחלל, שתפעל לקדם השתתפות נשית בתוכניות חלל. במסגרת התוכנית יגויסו בוגרות מקצועות הנדסה בתחום החלל, לקחת חלק בפיתוחה של החללית בראשית2 וכן יחולקו מלגות מחקר לבעלות תתארים מתקדמים בתחום החלל. על מנת לעודד שינוי מגדרי רחב יותר, תוכנית Parasol Foundation Women in SpaceIL של קרן פרסול ו-SpaceIL , תוביל ביצוע מחקר מקיף, המנתח את הפער המגדרי במחקר והנדסת החלל בישראל . ממצאי המחקר ישותפו בהרחבה כדי ליצור שינוי והתקדמות ברמה הבינלאומית. מהנדסות וחוקרות המעוניינות לקבל מידע נוסף לגבי קריטריונים והגשת מועמדות מוזמנות לבדוק באתר SpaceIL בדף התוכנית. פרויקט חלוצי זה מהווה חלק בלתי נפרד מהתוכנית הרחבה יותר של קרן פרסול ליצירת יוזמות התומכות בקידום נשים לשגשוג והצלחה בתחומי המדע, הטכנולוגיה והבריאות. קרן פרסול אשר היתה בין התורמים למסעה של החללית בראשית1 לירח בראשית שנת 2019, מצרפת גם הפעם את תרומתה למסעה של בראשית2 לירח המתוכנן לשלהי 2024. תרומה זו מצטרפת לגיוס הנרחב שהכריזה עליו עמותת SpaceIL מוקדם יותר השנה בהיקף של של 70 מיליון דולר בהובלת הפילנטרופים פטריקה דרהי, מוריס קאהן ומרטין מושל. תוכניתParasol Foundation Women in SpaceIL הוקמה מתוך רצון לייצר מורשת של נשים בתחום הנדסת החלל ולעודד את הדור הבא של תלמידות לבחור בקריירה בתוכניות חלל. המשתתפות יצטרפו לרשת של עמיתות ומנטוריות מעוררות השראה מעורבות בהצלחתן. לדברי רות פרסול, קרן פרסול :אני נרגשת לשתף פעולה עם SpaceIL ולייצר הזדמנויות לנשים מוכשרות להיות מעורבות ולתרום למאמץ הישראלי והעולמי בתחום החלל. אנו מעניקים מלגות כדי להעצים ולעורר השראה לנשים ולעזור במימוש הפוטנציאל שלהן, ועם התוכנית , אנו שואפים ליצור מורשת לדורות. לדברי שמעון שריד מנכ"ל SpaceIL: "אנו שמחים ומברכים על המשך תמיכתה של קרן פרסול בפרוייקט בראשית והצטרפותה למעגל התורמים של בראשית2. אנו רואים בשילוב נשים בעשייה המדעית בתחום החלל בישראל חשיבות רבה מאד. יצוין כי גם בפרוייקט בראשית1 שולבו מהנדסות במשימה אשר תרמו רבות לביצועה והצלחתה.

בראשית2

הסכם בינלאומי ראשון למשימת בראשית2

בימים אלו מתארחת בדובאי משלחת של נציגי SpaceIL ובראשם היזם והפילנתרופ מוריס קאהן; המנכ״ל שמעון שריד; דפנה ג׳קסון, דירקטורית ומנכלית קרן קאהן ומוטי שרף, יועץ אסטרטגי למשימת בראשית. המשלחת קיימה מספר מפגשים עם גורמים בכירים בממשל וכן עם גורמים במגזר העסקי באמירויות על מנת לדון בעקרונות וביסודות לשיתוף הפעולה. שיתוף הפעולה יהפוך את משימת בראשית2 לפרויקט המדעי-טכנולוגי הראשון שייצור היסטוריה משותפת לשני העמים: דגלי ישראל והאמירויות על הירח. מדובר ביצירת מודל לשיתוף פעולה בין שני העמים בהיבטים רבים, טכנולוגי, מדעי וחינוכי אשר יעמיק הקשר בין המדינות וישמש השראה לשיתוף פעולה נוסף בין ישראלי לכלל מדינות ערב. בין הארגונים שעימם נבחן שיתוף הפעולה באמירויות הוא G-42, גוף ההשקעות הגדול ביותר בתחום הטכנולוגיה באבו-דאבי ומנוהלת על ידי פנג שואי. החברה משקיעה במיזמים טכנולוגיים בתחומי הבינה המלאכותית וטכנולוגיות ענן מתקדמות. במידה והמגעים יבשילו והחללית בראשית תהפוך לפרויקט משותף בין ישראל לאמירויות, G42 עשויה להיות שותפה מרכזית בפרויקט בהיבטי הטכנולוגיה, המדע והייצור. מוריס קאהן: "במהלך החודשים האחרונים, יצרנו קשר אמיץ וחזק עם גורמים בכירים באיחוד האמירויות ששואפים לכונן מערכת יחסים עמוקה המבוססת על ערכים משותפים של חינוך, טכנולוגיה והשראה עבור הדורות הצעירים של שני העמים. אנחנו גאים להיות הפרויקט הראשון שיפרוץ את הדרך למהלכים היסטוריים נוספים כתוצאה מהסכמי אברהם, אנו ניגשים לעבוד על הפרטים על מנת שהדרך המשותפת תרקום עור וגידים ונוכל בקרוב לשתף גם את הציבור" שמעון שריד מנכ"ל SpaceIL ציין: "SpaceIL חרתה על דיגלה לקדם את המדע והחינוך המדעי ברמה האזורית וברמה הגלובאלית, ובתוך כך גם לתרום לתהליכי נורמאליזציה ושלום אזורי באמצעות שיתופי פעולה עם מדינות שוחרות שלום ושוחרות מדע וחלל. אנו שמחים לשתופי פעולה עם סוכנות החלל האמירתית, יד ביד עם משרד המדע וסוכנות החלל הישראלית" משימת ״בראשית2״ מתוכננת לשבור מספר שיאים בהיסטוריית החלל העולמית ביניהם: נחיתה כפולה על הירח במשימה אחת; נחיתה בצד הרחוק של הירח (עד היום רק סין הצליחה לנחות שם); הנחתות (הצמודות לחללית האם) תהיינה החלליות הקטנות ביותר ששוגרו אי פעם לחלל (כל אחת מהן שוקלת 120 ק"ג עם דלק ו-60 ק"ג בלי דלק); בנוסף, חללית האם מתוכננת למשימה ארוכת טווח של כ-5 שנים ותהווה פלטפורמה לפעילות חינוכית מדעית בארץ ובעולם, באמצעות חיבור מרחוק, אשר יאפשר לתלמידים ממדינות שונות להשתתף במחקר מדעי בחלל העמוק. לפני מספר חודשים הודיעה SpaceIL על השלמתו של גיוס כספי בהיקף יוצא דופן של 70 מיליון דולר, אשר למעשה סלל את הדרך למשימה שנייה לירח. קבוצת היזמים-פילנתרופיים השותפים במימון זה הם פטריק דרהי Patrick and Lina Drahi Foundation, מוריס קאהן (Kahn Foundation), Moshal Space Foundation ושותפים אנטרה קפיטל. מהלך זה מעניק סבירות גבוהה באשר לתקצוב המלא של הפרויקט ולעמידה בלוח הזמנים לשיגור בשנת 2024. נציין, כי עלות המשימה מוערכת בכ-100 מיליון דולר. לרגל שיתוף הפעולה, ילדים מהקהילה היהודית בדובאי וגן ילדים מרמת גן, ציירו ציורי חלל במסגרת פעילות העוסקת בתחום החלל שהתקיימה על ידי עמותת SpaceIL בדובאי ובישראל. בפעילות, שיתפו הילדים על החלום להגיע לחלל ועל החלומות הפרטיים שלהם. הם קיבלו הסבר על חלקי החללית ומושגים בסיסיים בתחום החלל וכמובן סיפור מסעה של החללית "בראשית". מה שריגש את הילדים במיוחד, הייתה ההבטחה כי חלק מהציורים שלהם יצטרפו למשימת בראשית2.

בראשית2

נסללה הדרך של ישראל חזרה לירח

עמותת SpaceIL הודיעה על השלמתו של גיוס כספי בהיקף יוצא דופן של 70 מיליון דולר, אשר למעשה סולל למדינת ישראל את הדרך למשימה שנייה לירח. קבוצת יזמים-פילנתרופיים הכוללת את פטריק דרהי (Patrick and Lina- (Drahi Foundation, מוריס קאהן (Kahn Foundation), Moshal Space Foundation ושותפים אנטרה קפיטל. מהלך זה מעניק סבירות גבוהה באשר לתקצוב המלא של הפרויקט ולעמידה בלוח הזמנים לשיגור בשנת 2024. נציין, כי עלות המשימה מוערכת בכ-100 מיליון דולר. עם השלמת הגיוס מונה דירקטוריון חדש לעמותה והוא כולל את נציגי התורמים החדשים. בראש הדירקטוריון יעמוד מוריס קאהן, בנוסף אליו התמנו דירקטורים נוספים: אנג'לינה דרהי- יו"ר קרן פטריק ולינה דרהי, עמליה זרקא- מנהלת הקרן הפילנתרופית של משפחת דרהי; טל גרנות גולדשטיין - מנכ"לית קבוצת HOT; פרנק מלול מנכ"ל i24 ; אביעד איל- שותף מנהל ב- Entrée Capital ונציגשל Moshal Space Foundation; דפנה ג'קסון- מנכ"לית Kahn family office. אלו מצטרפים לחברי הדירקטוריון הקיימים ביניהם: פרופ' איציק בן ישראל, אבי חסון, אריה הלזבנד ויעקב לוי.

בראשית2

פלטפורמה דיגיטלית חינמית להתכונן לבגרות בפיזיקה (מכניקה)

כבר בשנה שעברה כשהחלו הסגרים, הבינו קהילת מורי הפיזיקה כי יש למצוא פתרון לביצוע בגרות פיזיקה מרחוק. עמותת SpaceIL, התגייסה לסייע ובנתה עבורם מתכונת מקוונת. השנה, הצורך של קהילת מורי הפיזיקה השתנה, מאחר ולא היה חשש מסגר נוסף, אך עם זאת נוצר פער ביכולת של התלמידים להתמודד עם מבחנים ובנוסף לכך, הביטחון העצמי של התלמידים פחת. העמותה חברה לחברת META ויחד הן מציעות פתרון: פלטפורמה דיגיטלית לתרגול והכנה לבגרות בכל נושאי המכניקה ללא תשלום עבור קהילת מורי הפיזיקה והתלמידים הכוללת מאות שאלות. בסיום התרגול, ישנה הדמיית בחינה בכדי שהתלמידים יוכלו לשפר את רמת המוכנות שלהם לקראת המבחן בלי להעמיס על המורים ובנוסף, המורים יקבלו דיווחים שוטפים על התקדמות תלמידיהם ובהתאם יוכלו להתערב ולסייע לתלמידים הזקוקים לכך. הייחודיות של META היא בין היתר בזכות ההשפעה שיש לה על הביטחון העצמי של התלמידים לקראת הבחינה. במהלך התרגול התלמידים מתבקשים לסמן את השאלות שלדעתם הצליחו בהן, וכך המערכת מנתחת ומשקפת להם האם הם צריכים לתרגל עוד מכניקה או שמא, לעבוד על הביטחון העצמי שלהם.

בראשית2

פרויקט בראשית2 מקבל רוח גבי

עמותת SpaceIL מובילת פרויקט "בראשית" הודיעה על השלמת סבב הגיוס השני עבור פרויקט בראשית2, עם תרומה של 3 מיליון דולר נוספים שניתנה מפרד וסימה סימון, ממייסדי JFrog, חברת Mini-Circuits שהשתתפה גם בבראשית1 ותורמים נוספים. סבב הגיוס החדש יאפשר לעמותה לעבור לשלב התכנון הראשוני של בראשית2 ולהמשיך לפתח את השותפויות סביב הפרויקט. הסבב החדש מצטרף לגיוס הקודם עליו פורסם בינואר 2020 בסך 2 מיליון דולר מ-לן בלווטניק וקרן X-Prize.

בראשית2

עמותת SpaceIL קוראת לגופים ברחבי העולם להציע הצעות לניסויים במשימת החלל של בראשית2

פרויקט בראשית2 של עמותת SPACEIL הצפוי להיות משוגר בשנת 2024, מהווה הזדמנות היסטורית לפריצת דרך טכנולוגית, מדעית וחינוכית בדגש על הדור הצעיר, ובימים אלה, מפרסמת העמותה קול קורא להגשת הצעות לניסויים במשימת החלל בראשית2. הקול הקורא מכוון לאוניברסיטאות, צוותי מחקר וחברות טכנולוגיות ברחבי העולם, במטרה לחבר עוד גורמים עם חלומות גדולים ורעיונות מעוררי השראה למחקרים יוצאי דופן. בכך, לחבר שותפים נוספים למסע שהפך מיוזמה פרטית של עמותת SpaceIL למסע לאומי בבראשית1 וכעת עשוי להפוך למשימה בינלאומית. ההצעות למחקר יכולות להתמקד במגוון נושאים ובהם ניסויים העוסקים באדמת הירח, מצב פני השטח, קיימות על הירח - ייצור מים ומזון, אסטרוביולוגיה, נתונים השוואתיים משני צידי הירח ועוד. מטרת הקול קורא מלבד הרחבת הידע ויצירת שותפים נוספים למסע, היא לשלב מחקר מדעי עם תוכניות חינוך הפונות לציבור באמצעות ביצוע ניסויים שניתן יהיה להנגיש חינוכית לתלמידים, ובכך לקרב עוד צעירים לעולם המדע, כחלק מחזונה של SpaceIL. לכן, דורשת העמותה לשלב בהצעה לניסוי מתווה לתוכנית חינוכית הקשורה למשימה. חשוב לציין שמדובר ב-ניסויים שיושלבו בכל כל אחת מ-3 החלליות- חללית האם (מקפת) ושתי הנחתות. בעמותה הגדירו מאפיינים בסיסים לניסויים כגון, משך הניסוי עבור הנחתות- עליו להיות בפרק זמן קצוב מרגע השחרור בחלל, לעומת זאת ניסויים עבור חללית האם יוכלו להימשך בין שנתיים לחמש שנים. עוד פירטו, כי משקל מערכות הניסויים עבור כל אחת מהנחתות יוכל להיות עד 2.5 ק"ג ואילו עבור חללית האם ניתן לשלב עד 5 ק"ג. כמו כן נוספו דרישות פיזיות נוספות והדגישו כי על מערכותהניסויים לעמוד בתנאי החלל הכוללים קרינה, טמפרטורה קיצוניות ועוד. משימת ״בראשית2״ מתוכננת לייצר הישגים בינלאומיים בתחום החלל העמוק ביניהם: נחיתה כפולה על הירח במשימה אחת; נחיתה בצד הרחוק של הירח (עד היום רק סין הצליחה לנחות שם); הנחתות (הצמודות לחללית האם) תהיינה החלליות הקטנות ביותר ששוגרו אי פעם לחלל (כל אחת מהן שוקלת כ120 ק"ג עם דלק ו-60 ק"ג בלי דלק); בנוסף, חללית האם (אשר תיבנה בשיתוף עם תע"א) מתוכננת למשימה ארוכת טווח של כ-5 שנים ותהווה פלטפורמה לפעילות חינוכית מדעית בארץ ובעולם, באמצעות חיבור מרחוק, אשר תאפשר לתלמידים ומדענים וחוקרים ממדינות שונות להשתתף במחקר מדעי בחלל העמוק. כזכור, לאחרונה הודיעה העמותה כי השלימה גיוס של 70 מיליון דולר מפטריק דרהי, מרטין מושל ומוריס קאהן שתרמו יחדיו את הסכום לטובת המשימה. מועד אחרון להגשה: 15 בנובמבר 2021.

בראשית2

בקרוב יגיע לירח? מנכ"ל חדש ל-SpaceIL

תא"ל (במיל') שמעון שריד ינהל את התנעת תוכנית החלל בראשית 2. קראו עוד >

בראשית2

הפעם תצליח? פרויקט "בראשית 2" יוצא לדרך

הפרויקט שינסה בשנית להביא את ישראל לירח קיבל מענק ראשון של מיליון דולר • "הנחישות הישראלית יכולה להניע לשיאים חדשים" קראו עוד >

בראשית2

המסע נמשך: פרויקט "בראשית 2"

מוריס קהאן, מי שמימן את פרוייקט בראשית, הכריז על הכוונה להתחיל בפרוייקט בראשית 2. היום כבר נעשו פגישות ראשונות בנושא והעלות המוערכת היא בין 60 ל-80 מליון דולרים

תומכים

כדור

מתנדבים לצוות ההנדסה

הפרויקט המופלא של בראשית 1 התחיל כחלומם של שלושה יזמים אמיצים אך הוא לא היה יכול לצאת לדרך ללא עזרתם הנדיבה של מתנדבים רבים. 

בבראשית 1 ליוו את הפרויקט מאות מתנדבים שתרמו מזמנם הפנוי כדי לעזור למייסדים במסעם להגיע לירח והוכיחו שבזכות תושיה, רצון ואמונה השמיים הם לא הגבול.

כעת, בפתחו של הזנקת פרויקט הנדסי חדש, אנחנו מגייסים מתנדבים נוספים שיעזרו לנו לקדם את פרויקט "בראשית 2".

אנחנו מזמינים אתכם להגיש את מועמדותכם להתנדבות בפרויקט ולקחת חלק בדרך שלנו להגשמת הבלתי אפשרי.

צוות ההנדסה